

Balstrup
Fuldt Medlem-
Content Count
41 -
Joined
-
Last visited
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Ja god idé, mit navn er Laurits Fog Balstrup
-
Sorry, så ikke beskeden her før det var for sent. Hvordan passer det i dag eller i morgen? Har også prøvet med SMS igen
-
Hmm den besked har jeg ikke modtaget. Jeg kan godt komme forbi og hente den i morgen engang før kl 11, hvis det passer?
-
Jeg er hjemme i København nu, så når du engang har tid fra jule- og nytårsræset er jeg klar til at hente
-
Hej, jeg kunne godt være interesseret, kan du sende nogle billeder til 42405204?
-
Skide fedt, kan jeg evt. få din tlf-nummer? Så kan jeg skrive til dig når jeg engang har mulighed for at hente den
-
Fedt. Jeg er i øjeblikket på højskole i Ebeltoft så har ikke mulighed for at hente lige foreløbigt, men jeg kunne super godt tænke mig at købe den. Kan du have den liggende for mig, og så kan jeg komme og hente næste gang jeg er i København? Der går nok et par uger og hvis ikke så i hvert fald i juleferien
-
Har du stadig minidsp'en? Og hvilken en er der tale om?
-
Nåå ja okay, så springer jeg over Tak!
-
bassface db1.2 Diverse forstærkere, bundkasser og enheder
Balstrup replied to Brorfelde's topic in Sælges
Jeg er også interesseret i en Bassface, hvis du stadig har flere til salg -
Okay fedt, kunne godt være interesseret i en Bassface 1.2 Har du et tlf-nummer jeg kan skrive på?
-
Jeg har ikke bygget den endnu så aner det faktisk ikke. Har bare fået indtryk af, at en cubo kick ligger sig godt der hvor cubo15 ikke kan nå så godt, og at den dermed udvider hele bas-sektionen. Den skulle efter sigende levere den mere punchy bas der rammer i brystet hvis det giver mening Men ja som sagt har jeg ikke bygget den endnu, og det kommer jeg nok heller ikke til før jeg vender hjem fra højskole, så ved hvor stor effekten egentlig er.
- 3 replies
-
- bassface 1.2
- minidsp
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Hej FA Jeg søger lidt forskelligt til et klassisk anlæg bestående af to cubo15, en cubo kick samt to omnitop 12'ere. Det drejer sig om en Bassface db 1.2, en Minidsp 2x4 med eller uden box, samt 12 stk Goldwood piezo 1016 hvis nogle ligger inde med et bundt af dem. Ved godt det sidste er lidt en long-shot, men fragten fra USA er bare så nøjeren dyr, at hvis nogen havde en 12 styks liggende ville jeg blive meget glad. Hvis ikke og I dog tilfældigvis kender et sted man kan købe fra, hvor fragten ikke er så helvedes dyr, må i meget gerne sige til også! Mange tak, Laurits
- 3 replies
-
- bassface 1.2
- minidsp
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Hvor befinder tingene sig henne, kunne godt være interesseret i en enkelt Bassface db 1.2, hvis du altså stadig har en til salg :)